Kategorie

Strona główna

Kontakt

Biuro Infoserwisu


Tel CZ: +420 596 621 921

Tel PL: +48 33 852 1555

GSM CZ: +420 602 769 179

GSM PL: +48 698 142 690

Mail: dispecink@cespol.cz

Chat: opolsku.info/chat

Copyright

Artykuły wyrażają poglądy autorów i są własnością redakcji.
ˆ Cespol Sp. z o.o.

Reklama
Informacje
Opłaty sądowe mają wzrastać
15.03.2011, 13:53:00
Mail Wysłać artykuł
Opinion Dodać opinię
Print Druk artykułu
Rate Ocenić artykuł
TZ
Warunki przedsiębiorczości
Ocena artykułów: 3
Liczba wizyt ( 8177 )

Rząd uchwalił wniosek Mnisterstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Finansów, według którego dwukrotnie podniesie się opłata np. za wniesienie żądania o rozwód lub zmianę w rejestrze handlowym. Opłata za wpis do rejestru spółki akcyjnej wzrośnie więcej niż dwukrotnie (z 5000 na 12000 koron).
„W gruncie rzeczy nie chodzi o podwyższenie opłat sądowych, ale o dorównanie ich wysokości do obecnych cen i wynagrodzeń,” wyjaśniła rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Tereza Paleckova. Stawki opłat sądowych zostały zmienione ostatni raz w 2000 roku.

Największa zmiana będzie dotyczyć pierwszego wpisu spółki akcyjnej do rejestru handlowego. Obecna opłata 5000 koron podniesie się na 12 000. Reszta przedsiębiorców z wyjątkiem spółek akcyjnych zapłaci za pierwszy wpis tylko o tysiąc koron więcej niż obecnych 5000 koron.

W sporach sądowych o pieniądze czekają podwyżki zwłaszcza tych, którzy sądza się o wysokie kwoty nad 40 milionów koron.

„ W przypadku kiedy przedmiotem sporu będzie kwota ponad 40 milionów koron, będzie opłata sądowa wynosić dwa miliony plus jeden procent z kwoty ponad 40 milionów koron” podała Paleckova z tym, iż górna granica dla wyliczenia udziału procentowego jest 250 milionów koron.

Nad kwotę tę opłata już podwyższać się nie będzie, więc może osiągnąć maksymalnej wysokości 4,1 milionów koron. W przypadku kwoty do 20 000 koron będzie opłata wynosić tysiąc koron, od 20 tysięcy do 40 milionów to będzie pięć procent z wymaganej kwoty.

Celem tego wniosku jest motywacja uczestników do rozwiązania sprawy drogą polubowną. Takim narzędziem motywacyjnym będzie zwrot 80 procent opłat sądowych w przypadku, iż strony wykorzystają drogę polubowną jeszcze przed końcową decyzją sądu.

Według nowego wniosku bez opłat sądowych powinne być ofiary przemocy domowej, tak żeby sąd mógł zakazać agreserowi wstęp do wspólnego mieszkania, w którym jest groźbą dla swojego partnera, krewnego lub współlokatora.
PDF
Export do PDF
Print
Druk artykułu
Mail
Wysłać artykuł
Opinion
Dodać opinię
12345Liczba głosów: 5556 , aktulana przeciętna: 3
Komentáře:
KomentářeČlánek zatím nebyl komentován

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.


Související články:

Warto przeczytać

Czeski rynek dla polskich przedsiębiorców.Dla polskich firm są przygotowane:


  • W pełni wyposażone biura

  • Wirtualne biura, gdzie koszty utrzymania są rozłożone na grupę polskich firm

  • Biura na związane z legislatywą potrzeby rejestracji firmy.


Wyszukanie partnera handlowego

Oferujemy dlatego Państwu pomoc przy wyborze partnera, która oparta jest na długoletnich doświadczeniach praktycznych ze środowiska handlowego.

O ile skorzystacie z naszych usług, mamy dla Was szeroki wybór form i zakresu usług.


Zapraszamy na OCZECHACH.INFO

Szukasz informacji o Czechach? Odwiedź nasz portal internetowy oczechach.info. Tutaj możesz uzyskać aktualne dane na temat gospodarki, wymiany towarowej, form działalności osób zaganicznych i wiele innych ciekawostek, które Cię interesują. Jeżeli masz jakieś pytania, to pisz lub dzwoń pod numer dyspozytorni. Właśnie dla Ciebie stworzyliśmy te strony i jesteśmy przygotowani do współpracy z Tobą.


Reklama

Napisz do nas
Od

Opis

Tekst

Zobacz także:

oSlowacji.info
oPolsku.info
oCzechach.info
C-bs.eu
Cespolgroup.com
Dobrarada.biz