Kategorie

Strona główna

Kontakt

Biuro Infoserwisu


Tel CZ: +420 596 621 921

Tel PL: +48 33 852 1555

GSM CZ: +420 602 769 179

GSM PL: +48 698 142 690

Mail: dispecink@cespol.cz

Chat: opolsku.info/chat

Copyright

Artykuły wyrażają poglądy autorów i są własnością redakcji.
ˆ Cespol Sp. z o.o.

Reklama
Informacje
W Czechach powstaje specjalistyczny urząd skarbowy
19.10.2011, 10:58:00
Mail Wysłać artykuł
Opinion Dodać opinię
Print Druk artykułu
Rate Ocenić artykuł
TZ
Aktualne wydarzenia
Ocena artykułów: 3
Liczba wizyt ( 6763 )

Specjalistyczny urząd skarbowy, który powstaje w RCz planuje, iż dla kasy państwowej przyniesie dwie miliardy koron rocznie więcej. Urząd skupi swoją uwagę przede wszystkim na duże firmy z obrotem ponad dwie miliardy koron. Sprawdzać jednak będzie również mniejsze przedsiębiorstwa podejrzane ze skracania podatków. Działalność powinien rozpocząć na początku 2012 roku.
Głównym celem nowego urzędu jest skupiać fachowców na jednym miejscu oraz za pomocą specjalistycznych kontrol zapewnić obniżenie przecieków podatkowych przede wszystkim podczas sprzedaży paliwa, ale również drogich metali, na przykład platyny. Spekuluje się również o drewnie.

Na odwrót duże firmy, które mają według tygodnika Ekonom za rok odprowadzać około 60 miliard koron, by w postaci specjalistycznego urzędu uzyskały fachowo zdolniejszego partnera. W świecie jest przyjęte, iż wielcy płatnicy są jakimiś VIP klientami, którymi trzeba się opiekować.

Urząd będzie mieć pod opieką około tysiąca podmiotów, przede wszystkim banki i córki banków zagranicznych, ubezpieczalnie oraz wszelkie następne przedsiębiorstwa, które przekroczą podany dwumiliardowy obrót. Urzędnicy z własnej decyzji mogą sprawdzić również małe firmy. Firmy krok ten witają, obiecują sobie od niego obniżenie biurokracji.

Superurząd, jak zaczyna się tej instytucji mówić, w Europie już istnieje. W Czechach będzie to zbliżone do urzędów w Niemczech i Francji. W tych krajach mają takie urzędy trzy. Na Słowacji, w Bratysławie, specjalistyczny urząd sprawdza podatki już cztery lata, obecnie przygotowywuje się jego rozszerzenie na wielkie firmy w całym kraju.

Jak będzie specjalistyczny urząd wyglądać: Powinien mieć około 250 pracowników. Chodzi o osoby, które specjalizują się na wielkie podmioty podatkowe. Jedna trzecia z nich będzie pracować w centrali w Pradze, reszta w sześciu filiach – Plzen, Usti nad Labem, Ceske Budejovice, Hradec Kralove, Brno i Ostrava.

Opracowała: Zuzana Tlolková, Cespol Business Service, www:c-bs.eu
PDF
Export do PDF
Print
Druk artykułu
Mail
Wysłać artykuł
Opinion
Dodać opinię
12345Liczba głosów: 4639 , aktulana przeciętna: 3
Komentáře:
KomentářeČlánek zatím nebyl komentován

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.


Související články:

Warto przeczytać

Czeski rynek dla polskich przedsiębiorców.Dla polskich firm są przygotowane:


  • W pełni wyposażone biura

  • Wirtualne biura, gdzie koszty utrzymania są rozłożone na grupę polskich firm

  • Biura na związane z legislatywą potrzeby rejestracji firmy.


Wyszukanie partnera handlowego

Oferujemy dlatego Państwu pomoc przy wyborze partnera, która oparta jest na długoletnich doświadczeniach praktycznych ze środowiska handlowego.

O ile skorzystacie z naszych usług, mamy dla Was szeroki wybór form i zakresu usług.


Zapraszamy na OCZECHACH.INFO

Szukasz informacji o Czechach? Odwiedź nasz portal internetowy oczechach.info. Tutaj możesz uzyskać aktualne dane na temat gospodarki, wymiany towarowej, form działalności osób zaganicznych i wiele innych ciekawostek, które Cię interesują. Jeżeli masz jakieś pytania, to pisz lub dzwoń pod numer dyspozytorni. Właśnie dla Ciebie stworzyliśmy te strony i jesteśmy przygotowani do współpracy z Tobą.


Reklama

Napisz do nas
Od

Opis

Tekst

Zobacz także:

oSlowacji.info
oPolsku.info
oCzechach.info
C-bs.eu
Cespolgroup.com
Dobrarada.biz