Kategorie

Strona główna

Kontakt

Biuro Infoserwisu


Tel CZ: +420 596 621 921

Tel PL: +48 33 852 1555

GSM CZ: +420 602 769 179

GSM PL: +48 698 142 690

Mail: dispecink@cespol.cz

Chat: opolsku.info/chat

Copyright

Artykuły wyrażają poglądy autorów i są własnością redakcji.
ˆ Cespol Sp. z o.o.

Reklama
Informacje
Obrót towarowy z zagranicą
23.01.2003, 17:50:25
Mail Wysłać artykuł
Opinion Dodać opinię
Print Druk artykułu
Rate Ocenić artykuł
WEH
Warunki przedsiębiorczości
Ocena artykułów: 3
Liczba wizyt ( 52338 )

Obowiązkowi podatkowemu od towarów i usług podlegają:
- towary importowane,
- czeskie towary umieszczone w wolnym składzie celnym lub w paśmie celnym w celu eksportu, o ile nie zostały wywiezione i zwrócone w niezmienionym stanie do RCz,
- czeskie towary jak wyżej jeśli zostały poddane obróbce.

W wyżej wymienionych przypadkach zawsze jest pobierany podatek VAT, tak jak przy wprowadzaniu towarów do wolnego obrotu.

Opodatkowaniu podlegają także towary sprowadzane z zagranicy w ramach odprawy warunkowej, jak też towary sprowadzane w ramach odprawy warunkowej przy ich ponownym wywozie.

Obowiązek podatkowy powstaje z dniem powstania należności celnej. Podstawa naliczania podatku w przypadku importu towarów jest taka sama jak przy nałożeniu cła. Do podstawy opodatkowania wliczany jest również, jeśli obowiązuje, podatek akcyzowy i ewentualne inne opłaty.

Eksport towarów jest zwolniony od podatku VAT jeśli odbyła się jego właściwa odprawa celna i został potwierdzony ostateczny wywóz towarów za granicę.

Jeśli eksport nie jest realizowany za pośrednictwem przedstawiciela handlowego prawo do odliczenia podatku ma eksporter, a rachunkiem VAT w tym przypadku jest deklaracja celna.

W przypadku eksportu towarów w zeznaniu podatkowym dokonuje się odpowiednich zapisów o zwolnieniu z obowiązku podatkowego najwcześniej wtedy, gdy eksport ten został już fizycznie zrealizowany na podstawie właściwego dokumentu poświadczonego przez urząd celny o jego ostatecznym opuszczeniu czeskiej granicy celnej.

Świadczenia usług dla obcokrajowców, którzy nie posiadają siedziby ani miejsca zamieszkania w Republice Czeskiej są zwolnione od podatku VAT, - wykonawca takiej usługi ma prawo do odliczania podatku. Chodzi tu o takie usługi, których miejsce opodatkowanej czynności znajduje się w kraju (RCz), a które nie są wykorzystywane lub przeznaczone do wykorzystania na terenie Republiki Czeskiej.

Do usług takich zaliczamy np.: usługi prawne, doradztwo podatkowe, badania rynku, usługi reklamowe, pośrednictwo w zatrudnieniu.
PDF
Export do PDF
Print
Druk artykułu
Mail
Wysłać artykuł
Opinion
Dodać opinię
12345Liczba głosów: 25799 , aktulana przeciętna: 3
Komentáře:
KomentářeČlánek zatím nebyl komentován

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.


Související články:


Warto przeczytać

Czeski rynek dla polskich przedsiębiorców.Dla polskich firm są przygotowane:


  • W pełni wyposażone biura

  • Wirtualne biura, gdzie koszty utrzymania są rozłożone na grupę polskich firm

  • Biura na związane z legislatywą potrzeby rejestracji firmy.


Wyszukanie partnera handlowego

Oferujemy dlatego Państwu pomoc przy wyborze partnera, która oparta jest na długoletnich doświadczeniach praktycznych ze środowiska handlowego.

O ile skorzystacie z naszych usług, mamy dla Was szeroki wybór form i zakresu usług.


Zapraszamy na OCZECHACH.INFO

Szukasz informacji o Czechach? Odwiedź nasz portal internetowy oczechach.info. Tutaj możesz uzyskać aktualne dane na temat gospodarki, wymiany towarowej, form działalności osób zaganicznych i wiele innych ciekawostek, które Cię interesują. Jeżeli masz jakieś pytania, to pisz lub dzwoń pod numer dyspozytorni. Właśnie dla Ciebie stworzyliśmy te strony i jesteśmy przygotowani do współpracy z Tobą.


Reklama

Napisz do nas
Od

Opis

Tekst

Zobacz także:

oSlowacji.info
oPolsku.info
oCzechach.info
C-bs.eu
Cespolgroup.com
Dobrarada.biz